O nás

Jsme sběratelé papírových platidel, akcií, mincí, plaket, vyznamenání a řádů z dob českých knížat, králů, císařů, ale i Československé republiky včetně Protektorátu Čechy a Morava, Slovenského Štátu, a mnoha dalších zemí celého světa. Rádi vám odborně pomůžeme s určením a oceněním vašeho materiálu. Jako členové České numismatické společnosti nabízíme mnoho užitečných informací nejen pro sběratele, investory, ale i celou laickou veřejnost.


Odborné poradenství

Hledáte odbornou radu pro vámi připravovanou knihu, novinový článek, či rozhlasovou nebo televizní reportáž? Chcete získat informace do diplomové práce nebo jiného materiálu? Rádi vám poradíme, probereme s vámi vaše téma, či vás nasměrujeme, abyste získali vše, co hledáte a potřebujete. Jste sběratel a nevíte si rady s určením zachovalosti, autentičnosti nebo varianty vašich platidel? Máte podezření na padělek ve vaší sbírce? Kontaktujte nás a pokusíme se najít odpovědi na vaše otázky. Poskytnout můžeme i obrázky běžných i vzácných mincí a bankovek pro vaše potřeby.


Ocenění sbírek

Sbíráte mince nebo bankovky? Vlastníte sbírku, u které chcete znát hodnotu? Zdědili jste mince nebo bankovky, a potřebujte určit jejich hodnotu v rámci dědického řízení? Pro určení hodnoty je důležité správně určit nejen zachovalost platidla, ale i vyhodnotit jeho výskyt na sběratelském trhu u nás i v zahraničí. Důležitou roli může hrát i série bankovky, typ mincovny, způsob perforace, či pořadí vydání daného platidla. Rovnice „čím starší, tím dražší“ neplatí, a vždy je nutné si nechat sbírku odborně ocenit.


Průvodce nákupem

Chcete si z nostalgie koupit bankovky nebo mince, které znáte z dětství? Zajímáte se o historii, nebo chcete dobře koupit cenný kousek? Někdo kupuje nemovitosti, zlato nebo obrazy, a vy jste se rozhodli pro nákup starých mincí, či bankovek? Důležité je znát mnoho detailů, aby váš nákup byl skutečně výhodný s výhledem na budoucí zhodnocení. Titulky internetových aukcí, či aukčních domů mohou vypadat lákavě, ale jsou skutečně tak výhodné? Pomůžeme vám s orientací na numismatickém trhu, s historií vývoje cen, a můžeme vám i zprostředkovat prodej zajímavého materiálu.